Letos smo se z najstarejšo skupino Lunice udeležili otroške pustne povorke na Ptuju, katere organizator je bil Vrtec Ptuj. Otroška pustna povorka je bila letos že 6. leto zapored, in sicer v četrtek, 4.2.2016. Tema letošnje pustne povorke je bila Prebujanje pomladi, zato so se naše Lunice predstavile v kostumih Pikapolonic.  Povorke se je udeležilo več kot 1600 otrok iz vrtcev Slovenije.
Zaključek s pustnim rajanjem, nagovorom župana MO Ptuj g. Mirana Senčarja, ravnateljice vrtca Ptuj ga. Božene Bratuž in princa karnevala Rajka Jurgeca z imenom Bertold Draneški, je bil v Karnevalski dvorani, kjer so otroci pobližje spoznali še kurenta in priredili svoje pustno rajanje.