V sredo, 18. 5. 2016, so se otroci iz skupine Lunice udeležili UNESCOVEGA ASP teka mladih, ki je potekal po starem mestnem jedru na Ptuju.

Tek je potekal pod sloganom Vedno na pravi poti in so ga spremljale izobraževalne, zabavne in športne aktivnosti.

Na teku so sodelovali vrtčevski otroci, osnovnošolci, dijaki, učitelji iz cele Slovenije in tujine. Pridružili so se jim številni ambasadorji.

Šport je prepoznan instrument za promocijo miru, ne glede na geografske meje in socialne razrede. Z otroci našega vrtca je tekel tudi slovenski orel Peter Prevc, nekaj spodbudnih besed jim je namenil tudi dobitnik olimpijske medalje Primož Kozmus.
Po teku smo si ogledali, ustvarjalne delavnice in si povrnili energijo z okusno malico.