Joj, kako velika buča zrasla je na njivi. Iz nje strašilo naredimo, to bo zanimivo. Usta, nos, oči velike mora še imeti, notri pa veliko svečo, ki ponoči sveti. Čarovniki iz skupine Mavrice
V aprilu je predsedovanje prevzela Francija. Ob rednem programu dela so bile organizirane tri neformalne razprave. Tri zasedanja je Francija vodila na ministrski ravni; na teh je v imenu Slovenije sodelovala generalna sekretarka Ministrstva za zunanje in evropske zadeve, veleposlanica Barbara Žvokelj.
Spoštovane državljanke in spoštovani državljani, prebivalke in prebivalci Slovenije ter rojaki v zamejstvu in po svetu. Ob 1. maju, mednarodnem prazniku dela, vsem iskreno čestitam.
Letos se spominjamo osemdesetletnice konca druge svetovne vojne, ki je poleg osvoboditve iz okupatorjevih klešč prinesel tudi korenit prelom na političnem, družbenem in gospodarskem področju. Povojna ihta je marsikje rodila maščevanje, nove krivice in nerazumne odločitve. Mnoga protislovja je prinesla tudi agrarna reforma, o kateri bo govor v tokratni arhivaliji meseca.
Konferenca naš ocean (angleško Our Ocean Conference) poudarja pomen dejavnega pristopa in iskanja trajnostnih rešitev za zaščito morskih ekosistemov, zmanjšanje onesnaževanja in zagotavljanje trajnostnega modrega gospodarstva. Slovenija se 10. konference Naš ocean v Busanu udeležuje kot predsedujoča Barcelonski konvenciji za varstvo Sredozemskega morja, Vodni konvenciji in Donavski konvenciji.
»Praznik dela je več kot zgolj simbol zgodovinskega boja za delavske pravice. Je priložnost, da kot družba premislimo o vrednotah dela, solidarnosti in pravičnosti,« je ob prihajajočem 1. maju povedal minister mag. Franc Props in se zahvalil vsem javnim uslužbenkam in uslužbencem, ki z odgovornostjo, s predanostjo in strokovnostjo skrbijo za delovanje naše skupnosti.