Spoštovani starši!

Obveščamo vas, da se je v našem vrtcu (skupina Zvezdice) pojavila otroška  bolezen ŠKRLATINKA. Ker je bolezen nalezljiva, vas prosimo, da opazujete in spremljate vašega otroka in ste pozorni na morebitne bolezenske znake: značilen pikčast izpuščaj, jezik malinastega videza, slabo počutje in temperatura.

Prav tako otroci  zbolevajo za visoko vročino, bruhanjem, bolečinami v trebuhu in angino.

V primeru pojava bolezni pri vašem otroku vas vljudno prosimo, da to sporočite na telefonsko številko 02 795 31 08 (zbornica vrtca) ali 02 795 31 03 (pomočnica ravnatelja za enoto vrtca).

Dolžni smo vas opozoriti, da bolan otrok predstavlja tveganje za okužbo okolice in s tem drugih otrok in odraslih še 48 ur po tem, ko zunanjih znakov okužbe pri otroku ni več zaznati.

Vljudno vas torej prosimo, da otroka  v primeru obolelosti  obdržite doma še dva dni po prenehanju simptomov in tako preprečite širjenje bolezni.

bolezenž

Hvala za razumevanje in lep pozdrav!

Kolektiv vrtca