Na prvi jesenski dan je na vrata vrtca potrkala tetka Jesen. Oblečena je bila v krilo jesenskih barv, s seboj pa je imela košaro polno jesenskih plodov. Povedala nam je, da se je poletje od nas poslovilo in da je sedaj ona tista, ki nam bo lepšala dni. Pripovedovala nam je pravljico o Buči Debeluči, nato pa nas je iz pravljičnega sveta popeljala do velikanske buče. Otroci so ugotovili, da lahko iz bučnih semen, ki se nahajajo v notranjosti buče, pridobimo bučno olje.  Zaželeli smo si, da bi bučno olje tudi sami naredili. In tako smo ga naredili z njeno pomočjo. Na koncu smo olje  poskusili in se od tetke Jeseni poslovili s pesmijo Kostanjček  zaspanček.