02/795-31-08 - zbornica vrtca | 02/795-31-00 - tajništvo šole in vrtca vrtec.podlehnik@sola-podlehnik.si

Čeprav sonce še toplo sije, je za nami že dober mesec, odkar je večina naših otrok prvič zakorakala njim v neznano, tuje okolje. Ker smo podeželski vrtec, nam narava kar sama ponuja otrokom domače in prijazno okolje. Vsakodnevno se odpravimo odkrivat nam prijetne in poučne kotičke, ki jih v naši okolici nikoli ne zmanjka.

V preteklem tednu smo se odpravili na raziskovanje v bližnji gozd. Tik pred vstopov v gozd nam je pot prekrižal zelo uren ježek. Po vrnitvi v igralnico smo si pogledali ilustracije ježka in se odločili, da ga v prihodnjih dneh pobližje spoznamo.
Obiskala nas je lutka ježek, ki je imela zelo ostre bodice, vendar je bila zelo prijazna. Zapela nam je pesmico Ježek, teka, teka, mi pa smo jo pri tem zelo glasno spremljali z malimi ritmičnimi glasbili.

Čeprav je pred nami slaba vremenska napoved, to za nas ni ovira, saj se bomo trudili, da se vsak dan vsaj za kratek čas odpravimo na svež zrak in novim dogodivščinam naproti.

rbt
Dostopnost