02/795-31-08 - zbornica vrtca | 02/795-31-00 - tajništvo šole in vrtca vrtec.podlehnik@sola-podlehnik.si

»MOJ KRAJ MOJ CHEF«

Ker v skupini Mavrice obožujemo jagode smo se v okviru projekta Turistične zveze Slovenije z naslovom Z igro do prvih turističnih korakov in letošnje teme »Moj kraj moj chef« odločili, da se lotimo kulinarike naših sončnih Haloz in posadimo jagode. Z velikim veseljem smo posadili jagode v visoko gredo in jih zalili. Gredo smo postavili zraven terase, da smo lažje opazovali, kako rastejo in jih zalivali. Pred kratkim smo zagledali rdeče sadeže in se z njimi že posladkali. Otroci so bili zelo navdušeni in z veliko vnemo vsako jutro ob prihodu v vrtec hiteli h gredi opazovat jagode, kako rastejo. Posadili smo tudi fižolček, ki so ga otroci odnesli domov, da ga lahko posadijo na vrt ali v lonec.

Raziskovali smo različno hrano, tipali, okušali, spoznali sestavine tradicionalne haloške gibanice……Jagode smo si pripravili z domačim jogurtom in keksi, ter si tako pripravili svoj recept za naše domače jagode, na katere smo zelo ponosni. Otroci si razvijajo naklonjen, spoštljiv in odgovoren odnos do žive in nežive narave.

Zapisala: Simona Lorenčič

Dostopnost