02/795-31-08 - zbornica vrtca | 02/795-31-00 - tajništvo šole in vrtca vrtec.podlehnik@sola-podlehnik.si

TRI ČEBELE
Od nekod so priletele
na marjetko tri čebele,
tri čebele na marjetko,
eno samo drobno cvetko.

So se malo posmejale,
potrepljale, pokramljale,
se objele in zletele
spet po med – kot vse čebele.
(A. Štefan)

Tradicionalni slovenski zajtrk je vseslovenski projekt, ki ga izvajamo že vrsto let. Skozi različne načrtovane dejavnosti in aktivnosti ozaveščamo otroke o pomenu in prednostih lokalno pridelane hrane za naše zdravje in dobro počutje, pomenu zajtrka, pomenu kmetijstva in čebelarstva za pridelavo hrane.

Letošnji tradicionalni zajtrk smo obeležili s skupnim zajtrkom vseh skupin v avli vrtca. Po okusnem zajtrku, ki so ga sestavljali: kruh, maslo, med, mleko in jabolka smo si ogledali dramatizacijo strokovnih delavk z naslovom Medena pravljica. Otroci so skozi vsebino pravljice spoznali kako nastane med in kako so, kljub svoji majhnosti, za ljudi in okolje pomembne čebele.
Potem, ko smo se raznežili ob pravljici in ozavestili, da je tudi prijateljstvo pomembna vrednota sladka kot med, smo podali roko drug drugemu in zaplesali ob glasbi Lojzeta Slaka z naslovom Čebelar in glasbi Čukov Čebelice. S skupnimi močmi smo majhni in veliki ustvarili še en nepozaben medeni dan.

Zapisala: Tamara Lah

Dostopnost