02/795-31-08 - zbornica vrtca | 02/795-31-00 - tajništvo šole in vrtca vrtec.podlehnik@sola-podlehnik.si

V ponedeljek, 20. 2. 2023, so se predšolski otroci udeležili Otroške pustne povorke na Ptuju, ki jo že 7. leto zapored organizira Vrtec Ptuj v sodelovanju z MO Ptuj.

Starejši otroci našega vrtca so se skupaj s številnimi pustnimi skupinami drugih vrtcev sprehodili skozi pustno okrašeno mestno jedro. Številni obiskovalci so bili navdušeni nad kreativnostjo vseh udeleženih, ki jih je bilo kar 1324, za dobro vzdušje pa je služilo tudi čudovito sončno in toplo vreme.

Naši otroci so se predstavili kot Lehniški vitezi, s čimer so se želeli spomniti zgodovine našega kraja, kjer je v srednjem veku stal grad Lehnik, ki so ga upravljali vitezi Lichteneggi.

V okviru povorke so se sprehodili po Prešernovi in Murkovi ulici ter svojo pot končali v dvorani Campus. V karnevalskem šotoru so otroci v spremstvu kurentov in princa karnevala spoznali našo bogato kulturno dediščino, ob zvoku zvoncev in glasbe pa so veselo zarajali po dvorani.

Zapisala: Anita Malovič

Dostopnost