02/795-31-08 - zbornica vrtca | 02/795-31-00 - tajništvo šole in vrtca vrtec.podlehnik@sola-podlehnik.si

V petek, 21. 4. 2023, smo z otroki starejših skupin preživeli večer, noč in jutro v vrtcu. Nočitev v vrtcu spodbuja otrokovo psihološko in družbeno neodvisnost.
Otroci premagujejo razvojne strahove, predvsem strah pred zapustitvijo in strah pred temo. Osamosvajanje otroka je ena glavnih nalog staršev in vrtca, saj si vsi želimo samozavestne, samostojne in odločne otroke.
V vrtcu smo preživeli lep, čaroben večer ob pestrih dejavnostih, nočnem pohodu z lanternami, ki so si jih otroci sami okrasili in uživali ob gledanju risanke in kokicah. Po ogledu risanke so zadovoljni in utrujeni zaspali na svojih ležalnikih.
Zjutraj, po pripravi okusnega zajtrka, pa so otroci že nestrpno pričakovali svoje starše, da so z njimi podelili svoje nove izkušnje in dogodivščine o preživeti noči v vrtcu.

Anita Malovič, pomočnica ravnatelja za vodenje vrtca

Dostopnost