V tednu od 2. oktobra do 6. oktobra 2023, smo v vrtcu izvajali aktivnosti, s katerimi smo krepili sodelovanje in solidarnost med ljudmi različnih starosti. Povezovali smo se z lokalnim okoljem, v ospredju so bile aktivnosti s pridihom kulture, rdeča nit dejavnosti pa je bila knjiga.

Aktivnosti v vrtcu so bile zelo raznolike in sicer:

V ponedeljek, 2. 10. 2023, smo brali ljudske pravljice s poustvarjanjem (brali sta ga. Danica Kurež in ga. Milica Jeza).

V torek, 3. 10. 2023, smo imeli ustvarjalno delavnico in predstavitev pravljice avtorice ga. Zdenke Golub.

V sredo, 4. 10. 2023, so se otroci družili v kulinarični delavnici, skupaj z ga Manico Drevenšek in ga. Kristino Habjanič, ki sta jim prikazali postopek peke
Ocvirkovega kolača ali »Gerpe«.

V četrtek, 5. 10. 2023, smo v šoli in v vrtcu izvedli evakuacijo, nato so se na šolskem igrišču predstavili Gasilsko društvo Podlehnik in specialne enote PU Maribor.

V Petek, 6. 10. 2023, pa smo izvedli že tradicionalni pohod po kraju Podlehnik, skupaj z babicami in dedki otrok iz vrtca.

Zapisala: Anita Malovič