02/795-31-08 - zbornica vrtca | 02/795-31-00 - tajništvo šole in vrtca vrtec.podlehnik@sola-podlehnik.si

Vsako leto se potrudimo, da v vrtec povabimo zanimive ljudi, ki otrokom predstavijo svoj poklic. Lansko leto nas je obiskala ga. Alenka Mlakar s svojim terapevtskim psičkom Kolijem, letos, v sredo, 17. 1. 2024, pa so nas obiskali vojaki iz vojaške enote Maribor.
Predstavili so nam vojaško vozilo ter velik del opreme, ki jo uporabljajo vojaki na terenu. Postavili so bivak, v katerega so otroci lahko legli, si nadeli čelado, neprebojni jopič ter nahrbtnik. Vse to so pogumno poskusili. Otrokom zelo zanimiva je bila tudi vrečka s hrano, ki jo ima vsak vojak za en dan dela na terenu. Prav tako so si lahko ogledali vojaško vozilo od znotraj, kar jim je bilo posebej zanimivo. Otroci in zaposleni smo imeli za njih veliko vprašanj, na katera so nam z veseljem odgovorili.
Srečni obrazi otrok so nam povedali, da so v družbi vojakov preživeli nepozabno dopoldne.
V imenu otrok vrtca Podlehnik in zaposlenih se vojakom Slovenske vojske iskreno zahvaljujemo, še posebej ga. Nataliji Kladnik, ki je obisk tudi organizirala in omogočila.

Zapisala: Anita Malovič

Dostopnost